Wśród łagodnie pofałdowanego krajobrazu Wielkopolski [więcej na: wikipedia.org], otoczony leśnymi terenami, znajduje się Skorzęcin – jedyny w swoim rodzaju ośrodek wypoczynkowy. Każdego lata przyjeżdżają tu tysiące wczasowiczów spragnionych wypoczynku nad jeziorem i nie tylko. Miejscowość, a konkretnie jej część stanowiąca rozległy kompleks letniskowy, położona jest pomiędzy dwoma jeziorami, Białym i Niedzięgiel. Nad tym drugim, znacznie większym, znajduje się główna plaża, otoczona różnymi udogodnieniami i stale unowocześnianą infrastrukturą. Jej charakterystycznym elementem jest oświetlone wieczorami molo, które w dzień służy zarówno spacerom, jak i pełni rolę powierzchni, gdzie można rozłożyć się z ręcznikiem i oddawać kąpielom słonecznym.

Nad jeziorem można wypożyczyć sprzęt wodny różnego rodzaju, skorzystać z rejsów statkiem, pływania na „bananie”, szkółki wakeboardingu, czyli pływania na pojedynczej desce zamiast nart wodnych. Osoby, szukające bardziej zacisznego miejsca, wybrać mogą jezioro Białe, gdzie wczasowiczów jest z reguły mniej. Przy głównej plaży znajdziemy boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej, także wiele ośrodków wypoczynkowych ma własne boiska czy korty. Na najmłodszych czekają place zabaw – w tym jeden również przy samym kąpielisku – i wesołe miasteczko, z pewnością więc nie będą się nudzić. Spotkać tu można także wiele atrakcji znanych z wakacyjnych kurortów – zaplatanie kolorowych warkoczyków, hennowe i naklejane tatuaże, rysowanie portretów, liczne stragany z przekąskami i lodami.

Skorzęcin w lecie to prawdziwe małe miasteczko, gdzie znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Baza noclegowa [więcej na meteor-turystyka.pl], jaką oferuje położony w lesie ośrodek, to liczne domki, pola namiotowe, domy wczasowe, pensjonaty i hotele. Jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Naraz wszystkie obiekty mogą pomieścić nawet kilka tysięcy turystów, nic więc dziwnego, że alejki Skorzęcina są pełne życia i barwne. Z drugiej strony wystarczy oddalić się odrobinę od głównej trasy prowadzącej na plażę, a już poczujemy, że znajdujemy się wśród przyrody, możemy nawet wypożyczyć rower, aby wybrać się na przejażdżkę malowniczymi szlakami. Szeroka plaża z przeźroczystą wodą, infrastruktura sportowa i nie tylko, liczne bary i restauracje, imprezy, zróżnicowane obiekty oferujące noclegi, Skorzęcin jest świetnie przygotowany na ruch turystyczny i z pewnością znajdziemy w nim coś dla siebie.