Te osoby, które chcą wypocząć od typowego zgiełku wielkomiejskiego, powinny zdecydowanie pomyśleć o wakacjach nad morzem. Tutaj znajdziemy całkiem sporo różnych miejscowości letniskowych, w tym i takich, które są raczej spokojne. Jednym z takich miejsc jest Rusinowo w województwie zachodniopomorskim, w gminie Postomino. To mała wieś letniskowa, która zapewnia świetny wypoczynek. W pobliżu można zresztą odwiedzić wiele naprawdę interesujących atrakcji.

O ile w miesiącach letnich najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu plaża w Rusinowie, o tyle, jeśli pogoda nie dopisze albo po prostu zdecydujemy się na wyjazd do Rusinowa jesienią, zawsze można i tak cieszyć się urokami kąpieli w morskiej wodzie. Park Wodny Jan to świetna możliwość. Co zresztą może potwierdzić każdy, kto miał okazję odwiedzić to miejsce. Zlokalizowany w pobliskim Darłówku Park Wodny Jan to miejsce, które dostarczy rozrywki nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. To jedyny w Europie park wodny, gdzie można korzystać z kąpieli w wodzie morskiej przez cały rok. W praktyce oznacza to, że można się tutaj nie tylko świetnie bawić, ale także i korzystać z leczniczych właściwości wody. W Paru Wodnym Jan możemy skorzystać z licznych basenów, saun oraz centrum odnowy biologicznej. A to jeszcze nie wszystko. Obiekt oferuje także takie atrakcje, jak zjeżdżalnie wodne, brodzik dla dzieci oraz dziką rzekę. Jeśli chodzi o same baseny w Darłówku, można z nich wypływać na zewnątrz. W obrębie centrum rekreacyjno-wypoczynkowego znajduje się także rozległy basen sportowy, świetne miejsce na trening dla wszystkich aktywnych osób. A to jeszcze nie wszystko, bo na terenie Parku Wodnego Jan można zawsze skorzystać z kręgielni oraz jacuzzi. Warto zaznaczyć, że Park Wodny Jan ma szczególnie interesującą ofertę dla rodziców z dziećmi. Dzieci mogą uczestniczyć w różnych zabawach, a także rozpocząć naukę pływania pod okiem doświadczonych instruktorów. Park warto odwiedzić, jeśli tylko planujemy wypoczynek w Rusinowie lub okolicy – to znakomita rozrywka dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny.

Dobrze byłoby jeszcze podkreślić, że Rusinowo to miejscowość, której baza noclegowa jest rzeczywiście rozbudowana. Niezależnie od tego czy szukacie domków letniskowych, pokojów gościnnych czy może przestronnych apartamentów, na pewno uda Wam się zarezerwować odpowiednie rusinowskie noclegi. Nawet przez internet, gdzie można znaleźć wiele ciekawych opcji.