Roztoczański Park Narodowy to z pewnością miejsce, które jest atrakcyjne turystycznie. Obecność ciekawej fauny i flory od lat skłania turystów, zwłaszcza miłośników przyrody, do odwiedzin tego niesamowitego miejsca. Roztocze to jednak coś więcej niż park narodowy i okoliczne parki krajobrazowe. Bardzo ciekawym i trzeba przyznać, że skutecznym sposobem na skłonienie turystów do podróży w to miejsce jest połączenie walorów przyrodniczych z możliwościami uprawiania różnego sportu. To przyciąga turystów o różnych zainteresowaniach. Na Roztoczu możemy bowiem nie tylko uprawiać kolarstwo czy poznawać pieszo pobliskie tereny. Niewątpliwie sprzyjają temu przygotowane szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, ale w tym miejscu z pewnością odnajdą się także osoby zainteresowane bardziej emocjonującymi sportami.

Na pewno jedną z największych atrakcji tego regionu są spływy kajakowe. Tutejsze rzeki sprzyjają takim atrakcjom, a spiętrzenia wód sprawiają, że adrenalina uczestników takiego spływu rośnie. Z pewnością Roztocze to idealne miejsce na taki aktywny i emocjonujący wypoczynek. Z drugiej strony, na Roztoczu możemy uczyć się kajakarstwa od podstaw, ponieważ dostępnych jest wiele tras dla kajakarzy. To jednak nie koniec atrakcji. Roztocze to nie tylko opcja na wakacje. Bardzo często turyści zjeżdżają tutaj zimą, kiedy to otwarte są stoki narciarskie. Dla miłośników białego szaleństwa to z pewnością świetna opcja wypoczynku.

Wyjazd na Roztocze to świetny pomysł na wypoczynek o każdej porze roku, również ze względu na zróżnicowaną bazę noclegową w tym rejonie. W lecie możemy wybrać noclegi w postaci domków, na przykład nad zalewem w Krasnobrodzie. Z kolei dla turystów wybierających Roztocze zimą, również zostały przygotowane odpowiednie pokoje (). Właściciele pensjonatów i hoteli, a także kwater prywatnych ciągle inwestują w kolejne miejsca noclegowe i podnoszą standardy. Nic więc dziwnego, że baza noclegowa na Roztoczu może śmiało konkurować z noclegami w innych miejscach w Polsce.

Wypoczynek na Roztoczu to także szansa na spotkanie miłośników sportu. Podczas sezonu turystycznego organizowanych jest tutaj wiele spotkań dla amatorów kajakarstwa, kolarstwa czy innych sportów. Warto więc wybrać się na Roztocze, aby nie tylko aktywnie odpoczywać, ale także wymienić się opiniami i doświadczeniami z osobami o podobnych zainteresowaniach.