Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek w Pieninach. Dlaczego warto zdecydować się na przyjazd do tej położonej w południowej Polsce krainy? Co sprawia, że przyjeżdżający tu turyści bardzo chętnie powracają w te strony wielokrotnie?

Na pewno główną zaletą tego miejsca są wyjątkowe warunki przyrodnicze i geograficzne. Nie da się ukryć, że teren Pienińskiego Parku Narodowego i okolic jest naprawdę wyjątkowy. Przepływający przez tę okolicę Dunajec tylko dodaje uroku miejscom, w których turysta może naprawdę odpocząć. Znajdziemy tutaj wiele rzadko spotykanych gatunków zarówno wśród flory, jak i fauny. Niezwykle ciekawe jest również miejscowe ukształtowanie terenu. Największą popularnością wśród turystów cieszą się niewątpliwie Trzy Korony, jeden z najwyższych pienińskich szczytów. Trzeba przyznać, że widok ze specjalnie przygotowanego tarasu położonego na samym szczycie Trzech Koron jest niesamowity. Podczas dobrych warunków atmosferycznych w Pieninach możemy bowiem obserwować Tatry i jest to z pewnością spore przeżycie dla każdego turysty.

Warto wybrać się także w Pieniny z innych względów. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc, takich jak Zamek w Niedzicy. Warto przyjechać w te okolice także z tego względu, że panuje tutaj cicha i spokojna atmosfera. Poza najbardziej popularnym turystycznie okresem możemy relaksować się w tych stronach prawdziwą ciszą. Jest to doskonała forma wypoczynku szczególnie dla turystów, którzy potrzebują wyciszenia do pełnego relaksu i zregenerowania sił.

Wybierając się w Pieniny powinniśmy pamiętać o tym, aby zadbać o kwaterunek. Gdzie najlepiej wynająć noclegi? Sromowce Wyżne i Sromowce Niżne, a także Krościenko nad Dunajcem to niewątpliwie najchętniej wybierane przez turystów miejsca kwaterunku. W tych niewielkich miejscowościach baza noclegowa jest naprawdę na wysokim poziomie, a każdy turysta znajdzie tutaj odpowiednią opcję dla siebie [szukając miejsc w internecie, wpisz w wyszukiwarkę frazę: „Sromowce noclegi”]. Najbardziej popularne i najczęściej spotykane w tych stronach są niewątpliwie gospodarstwa agroturystyczne, które dla osób przyjeżdżających w Pieniny z dużych miast stanowią dodatkową atrakcję.