Planujecie wysłać swoje pociechy na kolonię bądź letni obóz? Macie jednak pewne obawy i zastanawiacie się nad odpowiednim miejscem? Mamy dla was kilka wskazówek. Przeczytajcie, a z pewnością pomogą wam one podjąć właściwą decyzję. Morze czy góry? Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest wasza pociecha. Jesteśmy zdania, że jeśli wasze dziecko jest we wczesnym wieku szkolnym lub jeśli nie jest fanem wysiłku fizycznego to lepiej, aby spędziło wakacje nad morzem. Górskie obozy są skoncentrowane na chodzeniu po górskich szlakach, co jest bardzo wyczerpujące.

Wypoczynek nad morzem to w gruncie rzeczy spędzanie większości czasu na plaży – opalanie się, kąpiele morskie czy gra w piłkę to główne aktywności. Nasze pociechy od kilku lat jeżdżą na kolonię do Ustki i zawsze wracają zadowolone. Miejscowość ta w swojej ofercie turystycznej ma wiele ciekawych atrakcji przygotowanych dla dzieci. Szczególnie ciekawym miejscem dla dzieci jest Muzeum Chleba, gdzie dzieciaki poznają sposoby wypiekania chleba i różne przepisy na jego wytworzenie. Mogą sami nawet spróbować swoich sił w roli piekarza.

Co dają dzieciom kolonie? To z pewnością fantastyczny sposób na naukę samodzielności. Dzieci nie tylko muszą zadbać o swój wygląd, ale także dystansują się nieco od rodziców i po takim pobycie potrafią liczyć tylko na siebie. Funkcjonowanie w grupie uczy także współpracy, ale pozwala również pozbyć się wielu negatywnych emocji np. nabytych w szkole. Trzeba tylko wybrać odpowiednią ofertę.

Kolonie w Ustce są przygotowane na wysokim poziomie, ze względu na wiele strzeżonych kąpielisk, placów zabaw i miejsc do zwiedzania. Warto przed wysłaniem dziecka sprawdzić, w jakich warunkach będzie spało. Można to zrobić sprawdzając w internecie opinie na temat noclegów. Baza noclegowa Ustki jest szeroka, więc nigdy nie wiadomo, gdzie trafią wasze dzieci. Co istotne obiekt musi posiadać odpowiednie zgody na przyjmowanie dzieci i młodzieży. Ofertę kolonijną można sprawdzić w odpowiednim kuratorium oświaty. Musi bowiem być organizowana przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i najlepiej wykształcenie pedagogiczne. Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek rozwiały wasze wątpliwości. Kolonie to wspaniały czas. Dzieci przez wiele lat będą wspominać zobaczone w tym czasie miejsca oraz ludzi, których z pewnością poznają.