Toruń jest ważnym ośrodkiem miejskim, leżącym w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Bydgoszczy oraz Inowrocławia. Jest to miasto, które przenika duch wielu wieków oraz kilku kultur, które wspólnie budowały to miasto przez wieki. Dzisiaj możemy dzięki temu podziwiać wiele wspaniałych budowli. Miasto jest także siedzibą dla licznych muzeów, teatrów oraz kin, a w ciągu roku odbywa się tutaj kilkadziesiąt większych imprez kulturalnych oraz sportowych.

Toruń jest każdego roku odwiedzany przez tysiące turystów oraz przez osoby biorące udział w tych wszystkich wydarzeniach. Z tego powodu lokalna baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) bardzo się rozbudowała przez ostatnie dekady. Toruń oferuje noclegi w kilkudziesięciu dużych obiektach hotelowych oraz w niezliczonej ilości mniejszych pensjonatów czy prywatnych kwater. Pod miastem znajdziemy nawet gospodarstwa agroturystyczne czy pola namiotowe.

Zwiedzanie możemy rozpocząć od płyty Rynku Staromiejskiego, na którym znajduje się zabytkowy, gotycki ratusz, wpisany przed laty na listę UNESCO. Na płycie rynku, wyznaczonego w XIII wieku, znajdowały się wcześniej sukiennice. Pod koniec XIV stulecia zdecydowano się na budowę ratusza. Posiada on wysoką wieżę, która jest udostępniana turystom. Warto się na nią wdrapać, bo rozciąga się stąd piękny widok na całą starówkę. W ratuszu funkcjonuje również Muzeum Okręgowe, które posiada naprawdę ogromne zbiory dzieł sztuki – od średniowiecza po czasy współczesne. Dużą atrakcją jest również pomnik Mikołaja Kopernika, który stoi przed ratuszem, a z którym robią sobie zdjęcia turyści.

Z wieży widokowej zauważymy zapewne, że jedna z kamienic na rynku wyróżnia się spośród innych formą oraz gabarytem. To Dwór Artusa, wzniesiony pod koniec XIX wieku, w miejscu poprzedniej, gotyckiej konstrukcji. Przez lata mieściły się tutaj siedziby bractw kupieckich i innych organizacji, zrzeszających najważniejszych mieszkańców. W 1466 roku budynek był świadkiem podpisania drugiego pokoju toruńskiego, dzięki któremu Toruń znalazł się w granicach Polski. Dzisiaj w budynku odbywają się wystawy sztuki, imprezy kulturalne oraz koncerty Orkiestry Symfonicznej. W Toruniu czekają na nas jeszcze inne muzea, zabytkowe kamienice, zamki oraz kościoły, które zachwycają rozmachem oraz bogactwem zdobień. Przypominają nam one o historii całego tego regionu.