Rodzinne wojaże rodziny BErlam

Paweł, Ola i Daria

Zabytki w Sarbinowie

Coraz częściej zdarza się tak, że mamy ochotę spędzać czas nad Morzem Bałtyckim, nie tylko w sposób bardzo komfortowy, ale przede wszystkim organizujemy sobie wolny czas na zwiedzaniu oraz poznawaniu kurortu, w jakim zamierzamy się zatrzymać. W takim razie, jeśli przykładowo planujemy pobyt w województwie zachodniopomorskim i rzeczywiście już rezerwujemy noclegi Sarbinowo, to chcemy przy okazji przekonać się o tym, jaki zabytków w tym kurorcie możemy się spodziewać. Zbiór noclegów w Meteorze podpowiada już nam przynajmniej kilka z nich.

Pierwszym zabytkiem, jaki rzuca się w oczy, a także jest wymieniane we wszystkich opisach atrakcji turystycznych jest Kościół Parafialny p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Posiada on wysoką wieżę. Świątynia pochodzi z początku drugiej połowy XIX wieku. Ciekawostką jest na pewno to, że wykonana została w kształcie ośmiokąta.

Jak już wcześniej wspomniano, również tutejsze pensjonaty i wille mają naznaczone w swojej budowie niesamowitą historię. Dowodem na to jest chociażby Willa Klif, która została wybudowana na samym początku XX wieku. Wyróżnia się on nie tylko tym, że rzeczywiście znajduje się bardzo blisko plaży, ale także bardzo ciekawą budową architektoniczną.

Kolejnym zabytkiem tego typu jest miedzy innymi Pensjonat Oskar, który mieści się przy drodze, która niegdyś była promenadą nadmorską. Oczywiście budynek pochodzi mniej więcej z przełomu XIX oraz XX wieku. Ponadto warto mieć na uwadze, że ta promenada ciągnęła się w bardzo specyficznym miejscu, mianowicie zlokalizowana była na szczycie wydm.

Jeśli już poszukujemy ciekawych, sarbinowskich zabytków, warto wybrać się na cmentarz ewangelicki. Prawdopodobnie pochodzi on z pierwszej połowy XIX wieku. Ponadto znajdował się on w pobliżu mieszącego się niegdyś w Sarbinowie Kościoła Ewangelickiego.

Jeszcze starszym zabytkiem jest chata rybacka, którą datuje się nawet na pochodzenie jej z XVIII wieku. Zatem w Sarbinowie, byłaby to właśnie najstarszy zabytek. Jak widać w samym kurorcie jest naprawdę wiele ciekawych miejsc oraz obiektów, które są godne zobaczenia. Nie trzeba się za bardzo wychylać poza Sarbinowo, żeby rzeczywiście zauważyć miejsca, które pamiętają czasy sprzed stu lat i więcej. Chociaż z powodzeniem można powiedzieć, że rzeczywiście okolice również są naprawdę niesamowite.

1 Comment

  1. Wizyta w kościółku godna polecenia. Noclegi nam się udały, a rybki z grilla cud miód.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>